5 Şubat 2012 Pazar

EVLENEMEYENLER İÇİN DUA

Evlenemeyen Kadınlar İçin Evliliği Kolaylaştıran Dualar

Evlenemenin sebebi bir sihir ve büyü neticesi ise bu sihrin iptali için aşağıda yazılacak maddelerde bulunan ameliyeler tatbik edilir.
1) Şu ayet-i kerimeler okunur:
a) Kırk bir kere Ayetü'l Kürsü,
b) Yetmiş kere:
c) On bir kere;d) Yirmi bir kere Fatiha-i Şerife

e) Yirmi bir kere Muavvezeteyn yani Felak - Nas sureleri.

f) Yedi kere;ayeti kerimesi.

 g) Yedi kere;ayeti kerimesi.

2) Hıfz ayetlerini yazıp veya yazdırıp üzerinde taşırki onlar da şunlardır:3) Bir suyun üzerine Bakara Suresi'nin 102. ayeti kerimesinin tamamı ile Sebe Suresi''nin 54. ayeti kerimesi yaniayeti kerimeleri okunur, sonra evlenmeyen kişi ondan bir miktar içer, artanıyla da gusül abdesti alır.

4) Evlenmekten bağlanan kişi uyumadan önce abdest alır ve avuçlarının içine üfledikten sonra Ayetül-Kürsi ve Muavvizat yani İhlas-Felak-Nas surelerini okur, sonra bedeninin önünde ve ardından elinin erişebildiği yerleri sıvazlar ve bunu üç kere tekrarlar.

5) Hac Suresi'nde geçen:ayet-i kerimesini, içerisinde hiçbir yazı ve şekil bulunmayan temiz bir kağıda yazdıktan sonra:duasında geçen yerine kızın adı babasının adına nisbet edilerek mesela Aişe binti Yusuf şeklinde yazılır, sonra o kızın üzerine veya odasına asılır. bu sırada geride zikredilen maddelerde geçen dualara da devam edilir.6) Kur'an-ı Kerim okumaktan aciz olan kimseler ise bir Ayetü'l Kürsi, Saffat Suresi'nin başından on  ayet-i Kerime, Cin Suresi veFelak - Nas Surelerini bir kasede doldurup her gün üç defa dinler. Ayrıca bir kasede Ayetü'l-Kürsi ve İhlas-Felak-Nas surelerini bir saat tekrarlanacak şekilde doldurup her gün bir defa dinler. Dinlerken de taharet ve huzur üzere olup diğer meşgalelerden uzak kalırsa daha müessir olur.


Kaynak: Kasr!ı Arifan Dergisi, Mayıs, 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder